לתת לו?!

"לתת לו?" זאת כאילו-שאלה שאנו שואלות את עצמנו ה-מ-ו-ן. אני אומרת "כאילו" כי המילים לכאורה שואלות שאלה פשוטה, שיש לה תשובה נכונה או לא נכונה, וכביכול יש מישהו (לא אני, אחרת לא הייתי שואלת) שאמור, או מוסמך, לענות לי. ולא כן הדבר.

מתחת לפני השטח, השאלה הזאת נוגעת במקומות פנימיים, עמוקים ולפעמים כואבים בתוכנו. באמת אנו שואלות - הרי איך אתן לילד שלי להכנס לחוויה שסופה לא ידועה מראש? אני בעצם מבטאת, גם עם רק בסתר ליבי, פחד ממה יהיה ומחוסר הנוחות שלי מול הלא-נודע:

ואם - לא יסתדר עם הילדים בגן החדש?

ואם - המורה לא תבין אותו?

ואם - הוא לא יעמוד בקצב של הכיתה?

ואם - הוא ייפול מהאופניים?

זוכרת שהתייחסתי לעוגנים הפנימיים שלי כאמא, שמחזירים לי שקט ובטחון ברגעים של סערה או ערעור? יעד, רצון וריכוז (באנגלית זה נשמע יותר טוב). יש יעדים קרובים (להגיע לגן, לעבודה) ויש גם רחוקים יותר (אני חולמת לראות אותם בעצמם הורים). כשאני מבררת עם עצמי את היעד, אני כבר מבינה מה עלי לעשות כדי להגיע. הרצון שלי להתנהג בהתאם לערכים שלי, ולא רק לפי מצבי רוח משתנים, ולדבוק במטרות שלי כאמא, גם עוזרים לי להיות מכוונת. כך גם בשאלות של : "לתת לו?"

He's a funny man, Dumbledore. I think he sort of wanted to give me a chance. I think he knows more or less everything that goes on here, you know. I reckon he had a pretty good idea that we were going to try, and instead of stopping us, he just taught us enough to help" (Book 1, pg 302)

אנחנו לא שולחים את הילדים שלנו לחזית של מלחמה קוסמית, אלא רק מפגישים אותם אם אתגרים ראויים לגיל שלהם ולתרבות שלנו. ואת זה אני מציעה שנעשה אם יותר בטחון בהם ובעצמנו. כי מה שיהיה - לא תלוי בנו. המבט שלנו - כן.

אם ילד עולה על אופניים ונופל, זה כשלון? או שזה צעד לקראת יכולת רכיבה? תלוי במבט. אם ההסתכלות שלי על הענין הוא "הנה הזדמנות לחיות, ללמוד ולגדול" ולא רק מדידת "השגים" או "הצלחות" אז אדע במה לבחור "לתת לו" ובמה לא.

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now