זו רק תחפושת!

September 26, 2016

 

אם אני צוחקת אני לא מפחדת; המח לא אוחז בשתי חוויות כל כך שונות במהותן, בו זמנית. או – פחד, או - צחוק. גם צחוק מאולץ, או מאולתר, משחרר את הפחד.


האם אנו לפעמים מפחדים מהילדים? כן. בגיל צעיר מפחדים מסצינות ודרמות סביב שעת יציאה לגן, או אמבטיה, וככל שהם גדלים גם הפחדים שלנו.


יש ייצור בעולם של הארי פוטר, "בוגרט" שמו, שכל הזמן פושט צורה ולובש צורה. אם התגברתי על פחד אחד זה יופיע בצורה אחרת שמפחידה אותי. איך אפשר להתמודד עם איום שכל הזמן משתנה?


"The charm that repels a boggart is simple, yet it requires force of mind. You see, the thing that really finishes a boggart is laughter. What you need to do is force it to assume a shape that you find amusing."

 

(Book 3 pg 134)

 

יש כאן שתי אפשרויות. שתיהן מועילות. 

 

הראשונה היא הדוגמא מהארי פוטר: התפקיד של הייצור הזה הוא להפחיד אותי, ואם אני יודעת לא לפחד, זה כל הסיפור. הוא מפחיד אותי על ידי מראה מסוים, נגיד אריה שואג, ואני מדמיינת שאני רואה שפנפן חמוד, והאריה מתמוסס ונעלם. קוסמות.

 

האפשרות השניה, והיותר עמוקה ואמיתית עם הילדים שלנו, היא לדעת להבדיל בין מה שנראה לי, ומה באמת: ילד צורח הוא לא צרחן, וילד שמתחצף הוא לא חוצפן. הילד שלי טוב במהותו, גם אם לרגעים נדמה אחרת.

 

כשאני יודעת בתוכי שככה הוא, ילד טוב, יש לי במה להרגיע ולעודד את עצמי, וגם הוא מתעודד מהיציבות שלי. זו מתנה גדולה לילד, כי הוא מרגיש שאמא לא קונה את השטויות שלו, שלמרות הכל היא לא מתבלבלת ויודעת מי הוא באמת, והוא לומד ממנה על עצמו!

  Share on Facebook
  Share on Twitter
  Please reload

  Featured Posts

  The Hero's Journey

  September 26, 2016

  1/1
  Please reload

  Recent Posts

  September 26, 2016

  September 26, 2016

  September 26, 2016

  September 26, 2016

  Please reload

  Archive
  Please reload

  Search By Tags

  I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

  Please reload

  Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  This site was designed with the
  .com
  website builder. Create your website today.
  Start Now